-

İnstagram Kategori ve Platform Değişikliğine Gidiyor!

İnstagram Kategori ve Platform Değişikliğine Gidiyor!

İnstagram Neden Kategori ve Platform Değişikliğine Gidiyor?

İnstagram'ın güncel olarak başkanı olan Adam Mosseri'nin açıklamasına göre İnstagram artık sadece fotoğraf ve gönderi paylaşım uygulaması olmaktan çıkıyor. Hızla yükselen TikTok'un ve YouTube'un önünü kesmek isteyen İnstagram yöneticileri ve başkanı Adam Mosseri ani bir kararla paylaştıkları bilgide İnstagram'ın artık sadece bir fotoğraf uygulaması olmasından çıkacaklarını açıkladılar. TikTok özellikle Amerika eski başkanı Donald Trump'ın tehditleriyle karşı karşıya kalsa da geçen yıla göre karını ikiye katlayınca bütün oklar bu hızla patlayan uygulamaya kitlendi. Özellikle Türkiye gibi yoğun nüfuslu Avrupa ülkelerinde çokça kullanılmaya başlayan TikTok'un önünü kesmek için İnstagram devreye hemen Reels videolarını almıştır. Böylelikle insanlar TikTok da paylaştıklarını İnstagram üzerinden de paylaşabilecekti. Kullanıcılar videolarını editleyip canlı yayınlar yapabildikleri ve para kazandıkları özellikle ufak yaşdaki kitlenin yoğun olarak kullandığı TikTok'dan faydalanmaktadırlar. Fakat İnstagram tam anlamıyla TikTok'un ve YouTube'un önünü kesmek için artık fotoğraf ve gönderi kategorisinden çıkıp Video platformuna dönmeye başladıklarını açıkladı. Böylelikle artık İnstagram üzerinden zamanla gelen güncellemeler ile birlikte canlı yayından para kazanma ve İnstagram'ın para kazanma özelliğini açan kullancılarına ödeme yapmaya başlayabileceği iddialar arasında yer almaya başladı.

İnstagram'mı TikTok'mu Daha İyi? 

İnstagram'mı daha iyi TikTok'mu sorusuna bu yazıda son veriyoruz. İnstagram, Facebook uygulamasından sonra dünyada en çok kullanılan ve kar elde etmek açısından en büyük sosyal medya uygulamasıdır. Devlet başkanları ve ülkelerin resmi hesapları bile Twitter ile birlikte İnstagram'ı hikaye, gönderi ve video paylaşma özellikleri olduğu için kullanmaktadırlar. Bu bağlam da baktığımızda İnstagram, TikTok'un daha üst düzey bir uygulamasıdır. TikTok'un iyi tarafları ise canlı yayın yaparak para kazanmak, para kazanma yeterliliğine sahip olduğunuz hesabınız için aylık TikTok ödemesi almanız da mümkündür. Fakat İnstagram ünlüsü olmak ve reklam için anlaşma yapmak size çok daha fazla paralar kazandırabilir. İnstagram ünlülük, reklam, gelir ve kar açısından TikTok'dan ve bir çok uygulamadan daha üst segmentte bir uygulamadır.

İnstagram'mı TikTok'mu Daha Çok Kazandırıyor? 

Dünyanın süper star ünlülerinin hepsi en aktif olarak İnstagram kullandıkları için büyük firmaların hepsinin reklam vermek istedikleri zaman ilk öncelik olarak gittikleri uygulama İnstagram oluyor. Çünkü çok büyük bir kullanıcı ve hedef kitlesi tüm yaşları kapsayan İnstagram çok daha büyük bir pastanın sahibidir. TikTok hızla devam eden yükselişiyle birlikte içerik üreticilerine aylık olarak ödeme yapmaktadır. Canlı yayınlardan da kazanabileceğiniz TikTok üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. İnstagram gibi büyük bir uygulamada ünlü olmak ve takipçi sayınızı artırmak için Türkiye'nin en organik takipçi satış sitesi http://instagramtakipcipaketi.com farkıyla bu ayrıcalıktan yararlanın.