-

Geleceğin En İyi 10 Mesleği

Geleceğin En İyi 10 Mesleği

Gelecekte Türkiye'de ve Dünyada En Çok Kazandıracak 10 Meslek
 

Artan nüfus ve talep yoğunluğundan dolayı gelecek yıllar da bazı işlere oldukça fazla muhtaç olunacağına kesin gözle bakılmaktadır. Bizde bu meslekleri sizler için araştırıp neden çok tercih edileceğini sebepleriyle birlikte sizler için derledik.
 

  1. İnfluencer, Yayıncı, İçerik Üreticileri, Sosyal Medya Uzmanları, Sosyal Medya Gelişim ve Geliştirme Uzmanları. (Günümüz çağında her şeyin teknolojiye bağlanmasından dolayı internet sektöründeki çok fazla vakit geçirilmektedir. Bunu bilen büyük firmalar ise insanların dikkatini çekebilmek için bu saydığımız meslek gruplarındaki insanlarla anlaşmalar yaparak çok büyük reklam ücretleri sağlamaktadırlar. Böyle durumlarda ise sizde sosyal medya hesaplarınızı bizden satın aldığınız ucuz takipçi ile geliştirebilir mavi tikli hesap sahibi olabilirsiniz.)
  2. Veri Bilimciler (Veri bilimi kavramını özellikle çok ünlü sosyal medya uygulamaları olan Facebook, Amazon ve yeni olarak hayatımıza dahil olan Netflix ile birlikte sıkça duyuyoruz. Veri bilimciler sosyal medya hesapları dahil bir çok şeyi analiz edip şirketlerine bu durumu bildirip şirketlerine değer katmaktadırlar. Verileri sınıflamak, çıkarım yapmak ve kompleks davranışları çözümlemek veri bilimcilerin görevidir. Bir bakıma analitik veri uzmanının bir türüdür. Aynı zamanda veri analiz etmekle kalmayıp bu verilerin nasıl kullanılacağına da karar vermelidir.)
  3. Yapay Zeka ve Robotik Mühendisliği (Dünyanın gelecekteki en önemli mesleklerinden sayılan bu meslek grubu da dünyamız için bir devrim olacak robotlar ve yapay zekalar ile alakalı bir meslek grubudur.)
  4. Çöp Mühendisi (Dünyamızın başına büyük bir dert olan çöpler ile alakalı olan bu meslek grubu dünyada bulunan milyonlarca atık ile alakalı çözümler ve bunların geri dönüşümüyle dünyaya kazandırılacak enerjileri hedef alacaklardır.)
  5. Dijital Dedektif (Siber suçların yoğun olduğu ve milyarlarca dolarlık soygunların gerçekleştiği siber dünyada en önemli meslek gruplarından olarak sayılmaktadır.)
  6. Siyaset Bilimciler (Ne duygusu, ne başka bir insani hareket ile idame ettirilmeyen tek meslek grubu Siyaset Bilimciler olabilmektedirler. Bu yüzden de milyonları hatta milyarlık insan nüfuslarını yönetecek kararları da gelecekte de yine bu meslek grubu verecektir.)
  7. Alternatif Enerji Danışmanı ve Teknisyeni (Fosil yakıtların da bir gün bitebileceği öngörülen dünyamızda ve elinde çokça fosil yakıt bulundurup diğer ülkeleri yönetecek ülkeler olmasından dolayı olarak artık yeni dünyada alternatif enerji kaynaklarına yönlenmeler başlamıştır.)
  8. Blockchain Geliştiricisi (Bir devrim olarak tarihe geçen Bitcoin'i duyduğunuzu biliyoruz. Peki bunu sağlayan alt yapının Blockchain olduğunu biliyor muydunuz. İşte gelecekte de dünyamızda Blockchain Geliştiricileri oldukça popüler olacaklardır.)
  9. Tıbbi Danışmanlar (Hastaneler de ve daha bir çok yerde ameliyatların en önemli danışmanları olacak yapay zekaları içine alan meslek grubu olarak Tibbi Danışmanlar çok önemli olacaklardır.)
  10. Yazılım ve Uygulama Geliştirme Uzmanı (Gelecekte dünyamızda bu meslek grubunun yapay zeka çalışanlarıyla birlikte çok daha fazla revaçta olacağına ve çok büyük projelere adım atacaklarına inanmaktayız.)